Ve čtvrtek 3. 11. 2021 bylo slavnostně otevřeno rozšířené distribuční centrum Tchibo v Panattoni Parku Cheb. Dokončením třetí fáze výstavby o dalších přibližně 30 tisíc m2 se hala dohromady přesahující 100 000 m2 stala největší vloni dokončenou průmyslovou budovou v České republice. Za expanzí průmyslových prostor stojí developer Panattoni společně s investiční skupinou Accolade. Nájemcem je od první fáze výstavby v roce 2016 společnost Tchibo, jeden z nejvýznamnějších světových producentů kávy a zároveň prodejce spotřebního zboží. Nová část areálu aspiruje na vysoké hodnocení ekologické certifikace BREEAM New Construction na úrovni „Excellent“.

Hodnota investice po rozšíření dosáhne téměř 30 milionů eur, pronajímatelná plocha všech etap přesáhne 100 000 m2 a hala celkem nabídne 57 000 paletových míst a 60 000 míst pro kartonové krabice. Doposud sloužila výhradně jako B2C centrum pro e-shop Tchibo, po rozšíření a vybavení plánovanými technologiemi převezme příští rok i část B2B logistických procesů týkajících se kamenných obchodů a prodejních koutků Tchibo. Stejně jako Accolade a Panattoni i Tchibo dbá na udržitelnost podnikání. Kromě certifikace hal na vysoké úrovni udržitelnosti společnost letos změnila způsob dopravy zboží do Chebu, místo kamionů využívá až k německo-české hranici vlaky a pomocí kamionů přepravuje kontejnery jen posledních několik kilometrů.

Těší mě, že tento významný milník připadl právě na třicáté výročí působení společnosti Tchibo v České republice. Rozšíření distribučního centra je pro nás jasným závazkem vůči Chebu i vůči Česku jako zásadnímu stavebnímu kameni naší evropské logistické strategie. Vnímáme průmyslový park v Chebu jako vysoce funkční logistické centrum a skvělé výchozí místo pro distribuci našich výrobků. Perfektně funguje pro všechny země zapojené do e-commerce a neustále potvrzuje svou důležitost,“ říká generální ředitel společnosti Tchibo Praha Richard Hodul.

Jsme rádi, že jsme takto mohli přispět k oslavám výročí společnosti Tchibo. Na průmyslový park v Chebu jsme velmi pyšní. Našim cílem je přispět k růstu karlovarského regionu a díky konkurenci na trhu práce a na něj navázaného růstu mezd z něj krok za krokem vytvářet české Bavorsko,“ doplňuje Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

Když jsme v polovině minulé dekády vstupovali do Chebu s vizí nové průmyslové zóny, čelili jsme blahosklonným pochvalám za to, jak jsme odvážní, že zkoušíme oslovit západní trh jiným než plzeňským regionem. Společnost Tchibo byla jedním z prvních nájemců a popravdě bylo docela těžké její zástupce přesvědčit, aby do této lokalita šla. Nakonec se ale ukázalo, že to bylo správné rozhodnutí a že Karlovarský kraj může plnit roli plnohodnotné druhé brány do Německa vedle Plzeňského kraje. Česko vždy bylo obchodní křižovatkou Evropy. Jsem rád, že díky společnosti Tchibo to opět začíná platit. Poděkování za dlouhodobou podporu patří rozhodně i městu Cheb,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Těší mě, že se naše město stalo pro společnost Tchibo natolik atraktivním, že na jeho území posiluje svou přítomnost a expanduje. Cením si i důrazu na minimalizaci environmentálních dopadů novostavby. Výše investovaných prostředků a implementace pokročilých technologií do jejího nitra je důkazem, že zvolená lokalita je pro společnost Tchibo perspektivní a plánuje tu být přítomna dlouhodobě. Přeji jí v tom mnoho úspěchů!“ uvedl Antonín Jalovec, starosta Chebu.

Tchibo je jedním z největších výrobců kávy na světě a vedoucí firmou na trhu pražené kávy na mnoha evropských trzích včetně České republiky. V Česku také zaujímá přední pozici na trhu kávového občerstvení a je rovněž jedním z největších mezinárodně působících maloobchodních prodejců. Své výrobky nabízí prostřednictvím vícekanálového distribučního systému, který tvoří síť kamenných prodejen Tchibo, internetový obchod a síť prodejních koutků ve vybraných prodejnách obchodních řetězců. Společnost byla založena v roce 1949 v německém Hamburku, kde má své ústředí. Na český trh společnost vstoupila v roce 1991.

Se společností Tchibo od loňského roku spolupracuje také logistická společnost DHL Supply Chain, která je dalším nájemcem v parku Cheb. Distribuční centrum Tchibo je už třetím provozem, ve kterém se DHL Supply Chain zaměřuje na e-commerce. „Velice nás těší, že jsme dostali od společnosti Tchibo důvěru a můžeme ji podpořit našimi službami v jejím stabilním růstu. Rychle rostoucí odvětví e-commerce klade důraz především na rychlost, flexibilitu a spolehlivost. K tomu je zapotřebí nejen obrovské know-how, ale i silné partnerství, které se nám podařilo se společností Tchibo vybudovat a kterého si nesmírně vážíme,“ říká Peter Okenka, regionální ředitel DHL Supply Chain.  

Chebský průmyslový park patří k nejlepším ve střední Evropě, jak vyplývá z hodnocení expertů, kteří srovnávali průmyslové parky napříč zejména střední Evropou v rámci CIJ Awards 2017. Pozici nejlepšího parku Cheb získal díky udržitelné výstavbě developerské společnosti Panattoni a investicím skupiny Accolade do nájemních industriálních budov pro společnosti DHL, BWI a Tchibo. Právě budova pro Tchibo pak získala další prvenství, když byla vyhodnocena jako nejlepší samostatná průmyslová budova určená k pronájmu.

Kontakt pro média (Accolade): Pavlína Křivancová, e-mail: pavlina.krivancova@amic.cz, tel: +420 776 100 009

Kontakt pro média (Panattoni): Karel Taschner, e-mail: ktaschner@panattoni.com, tel: +420 770 139 851

Kontakt pro média (Tchibo): Eva Kotýnková, e-mail: eva.kotynkova@tchibo.cz, tel: +420 602 622 548

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu, Slovensku, Španělsku a Nizozemí vlastní síť 41 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Za deset let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze téměř 3 mil. m². Aktuální hodnota portfolia dokončených průmyslových parků dosahuje hodnoty 2,6 mld. eur. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů. Jejich podíl v portfoliu společnosti aktuálně dosahuje téměř 40 %. Celková plocha obnovených lokalit dosahuje více než 1,1 mil. m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany. Dynamický růst a udržitelný rozvoj jsou pro Accolade prioritou. I díky tomu se skupina v roce 2019 stala nejrychleji rostoucí firmou v České republice dle prestižního žebříčku Financial Times. Za investice do nových environmentálních řešení v oboru průmyslových nemovitostí byla společnost v roce 2020 oceněna certifikací udržitelnosti BREEAM úrovně „Outstanding“. Budova v revitalizovaném areálu chebských strojíren se tak s rekordním skóre stala nejekologičtější industriální budovou na světě. Do budoucna plánuje Accolade vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením, který bude sloužit jako centrum výzkumu a vývoje, kde budou působit ty největší kapacity z oboru. Skupina dlouhodobě podporuje dobročinné projekty a organizace. Vedle podpory hendikepovaným investuje do kultury, sportu, vědy i vzdělání. V lokalitách, kde působí, spolupracuje s městskými samosprávami a podporuje občanskou vybavenost a místní rozvoj. Cílem Accolade je být odpovědným partnerem, dobrým sousedem a celkově vytvářet z regionů, kde skupina působí, lepší místo pro život. Accolade klade důraz také na vytváření vhodných pracovních podmínek, podporu rovných příležitostí a zaměstnance motivuje a podporuje v osobním rozvoji. Více na www.accolade.eu. Data k 30.6. 2021

 

Panattoni Development Companyje jednou z největších světových developerských společností v soukromých rukách a má v Severní Americe a Evropě 43 poboček. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila dohromady přes 11 milionu m2 moderních průmyslových prostor v Polsku, České republice, Slovensku, Německu, Španělsku, Portugalsku, Nizozemí, Francii a Velké Británii. Nabízí průmyslové, skladové i kancelářské plochy. Specializuje se na stavby na klíč (BTS build-to-suit), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. Panattoni obhájila již po páté za sebou pozici lídra evropského industriálního trhu. Mezi klíčové klienty patří společnosti jako Amazon, Kion Group, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tchibo. Kromě České republiky a Slovenska má Panattoni kanceláře také v Polsku, Velké Británii, Lucembursku, Německu, Španělsku, Francii, Itálii, Švédsku, Nizozemí a v Maďarsku. Více na www.panattonieurope.com.

Společnost Tchibo byla založena v roce 1949 v německém Hamburku. V České republice působí prostřednictvím Tchibo Praha, spol. s r.o. od roku 1991 v segmentu pražené a instantní kávy a jednoporcových kávových systémů pod známými značkami Tchibo, Jihlavanka a Davidoff Café. Od roku 2004 rozvíjí Tchibo Praha na českém trhu obchodní činnost zaměřenou na prodej týdně se měnící nabídky spotřebního zboží. Tchibo podniká odpovědně a dlouhodobě se angažuje v mnoha projektech zaměřených na trvale udržitelnou produkci kávy, bavlny či dřeva i zajištění odpovídajících pracovních a životních podmínek malopěstitelů a pracovníků v továrnách. Aktivně pomáhá řešit otázky jako globální oteplování, ohleduplné hospodaření s vodou, půdou, energiemi i zdroji, nakládání s odpadem či zachování biodiverzity. Zapojuje se do činnosti mnoha místních komunit. Více na http://www.tchibo.com/cz

DHL - Logistická společnost pro celý svět

DHL je přední světovou značkou v logistickém odvětví. Divize DHL nabízí jedinečné portfolio logistických služeb, jež zahrnuje národní a mezinárodní balíkové doručovací služby, dopravu a řešení pro e-commerce, mezinárodní silniční, vzdušnou a námořní expresní přepravu či řízení průmyslových dodavatelských řetězců. Zhruba 400 000 zaměstnanců DHL ve více než 220 zemích a teritoriích po celém světě propojuje bezpečně a spolehlivě lidi i firmy, což umožňuje plynulý a udržitelný globální obchod. Řešení specializovaná na rostoucí trhy a odvětví zahrnující technologický průmysl, sektor výzkumu a zdravotní péče, energetický a automobilový průmysl nebo maloobchod, to vše potvrzuje postavení DHL jako „Logistické společnosti pro svět“.

 

DHL je součástí skupiny Deutsche Post DHL. Tržby skupiny dosáhly v roce 2020 více než 66 miliard EUR. Díky udržitelným obchodním praktikám a závazku vůči společnosti a životnímu prostředí skupina pozitivně přispívá světu. Cílem Deutsche Post DHL Group je dosáhnout logistiky s nulovými emisemi do roku 2050.