Gıda Dışı Ürünler

Tchibo ürünleri, her zaman sürprizlerle doludur. Ürün yelpazemiz düşünüldüğünde birçok kişi, Tchibo’nun ne satmadığını merak edebilir. Özel kahvelerimizin yanı sıra, ürün yelpazemiz, moda, teknoloji, mutfak, banyo, çocuk ürünlerini gibi her hafta değişen farklı konseptleri kapsamaktadır.

1970’li yılların başında Tchibo, farklı ürünleri tüketicisine sunarak ürün yelpazesini genişletmeye başladı. Bugün Tchibo, her hafta değişen temaları ile müşterilerine farklı ürün konseptleri sunmaktadır.

Kahve

Benzersiz Kahve Keyfi

Tchibo Sadece %100 Arabica Çekirdekleri Kullanıyor

Her ülkenin kendine has, kusursuz bir kahve aroması vardır. Yetiştirilmesi diğerlerine göre daha zor ve zahmetli olan Arabica çekirdeklerinden üretilen kahve, eşsiz bir aromaya sahiptir. Arabica, daha çok yüksekliği 1300 – 2500 metre arasındaki bölgelerde yetişir. Toprağa ekilmesinden ancak üç yıl sonra kahve kirazlarının oluştuğu ilk zarif çiçeklerini açmaya başlar. Her yağmurlu dönemin ardından çiçek açar ve bu kahve ağaçları 50 yıl boyunca meyve verebilir. Arabica meyvesi yetiştirmek narin yapısından dolayı daha zor ve pahalıdır. Arabica çekirdekleri en değerli ve en lezzetli kahve çekirdekleri olarak bilinir.

Tchibo kahve uzmanları tüm Privat Kaffee çeşitlerinde büyük bir itinayla sadece Arabica çekirdekleri kullanır ve bu çekirdekler ayrı ayrı kavurma teknikleriyle kavurularak, kahvenin aromasına aroma katar.Tchibo Privat Kaffee’lerden her biri Brezilya dağlarından, Doğu Afrika’ya ve Guatemala’nın volkanik topraklarına kadar, geldiği ülkenin özgün doğal aromasıyla bezenir. Tchibo Arabica çekirdeklerinin tamamı, üstün kalitenin bir ürünüdür.

Bu doğal ortamı korumak adına Tchibo, kahvenin üretildiği bölgelerde hem insanlar hem de doğa için sürdürülebilir bir gelişime kendini adamıştır. Bu sorumluluğun bir göstergesi de Tchibo kahvelerinin Rainforest Alliance (Yağmur Ormanları Birliği) sertifikalı olmasıdır. Rainforest Alliance (Yağmur Ormanları Birliği), doğal hayatın korunmasını ve çiftçilere daha iyi şartlarda yaşam sunulmasını benimseyen bir kuruluştur. Tchibo, yapılan bu işbirliği ile, kahve üretiminin olduğu ülkelerdeki iş gücüne ve doğa şartlarının iyileşmesine destek olur.

Alışverişte kahve molası

1955 yılında, postayla kahve dağıtımı işinden altı yıl sonra, kahve servisi yapılan ilk Tchibo mağazası açıldı. O günlerde, müşteriler sadece kahve satın almaya değil, aynı zamanda kahvenin tadına bakmaya davet edilirdi. Bu vesileyle, Tchibo'da ilk Coffee Bar’ları doğmuştu.