Tchibo Warszawa jest częścią międzynarodowej struktury, której korzenie sięgają 1949 roku. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku Tchibo przekształciło się w koncern działający na wielu europejskich rynkach. W ciągu paru lat, dzięki dynamicznej ekspansji, Tchibo stało się ekspertem w zakresie kawy w Europie Centralnej i Wschodniej. Systematycznie rozwija sieć sklepów Tchibo oraz e-sprzedaż.

Rozwój naszej firmy sprawił, że jesteśmy obecni w następujących krajach:

Dania

Tchibo w Danii pojawiło się w 2017 roku. Duńscy klienci mogą zamawiać swoje produkty bezpośrednio przez swój lokalny sklep internetowy www.tchibo.dk

Austria

Historia Tchibo w Austrii rozpoczęła się w roku 1969. Dziś, spółka Eduscho Austria ze swoimi markami Tchibo i Eduscho jest liderem na lokalnym rynku kawy. Produkty są dystrybuowane poprzez około 150 sklepów Tchibo, jak również przez sklep internetowy.

Czechy

Tchibo pojawiło się w dawnej Czechosłowacji już w 1991 roku. Obecnie Tchibo zajmuje pierwszą pozycję na rynku kawy palonej zarówno dzięki międzynarodowej marce Tchibo, jak również lokalnej marce Jihlavanka. Na terenie republiki obecne są sklepy i stoiska Tchibo w supermarketach, a w Internecie funkcjonuje e-sklep. Rynek HoReCa jest zaopatrywany przez lokalny oddział Tchibo Coffee Service.

Niemcy

Niemcy są ojczyzną naszej firmy. To w tym państwie, w Hamburgu w 1949 Max Herz wraz z Carlem Tchilingiem założyli firmę Tchibo. Firma, która początkowo zajmowała się sprzedażą wysyłkową kawy przekształciła się w duży, międzynarodowy koncern. Dziś Tchibo w Niemczech oferuje oprócz kawy wiele innych usług, m.in. telefonię komórkową Tchibo Mobil, obsługę rynku HoReCa czy doręczanie kwiatów poprzez stronę www.tchibo.de.

Rosja

Petersburg jest miastem, w którym w 1994 zaczęła się historia Tchibo w Rosji. Kolejnym etapem było otwarcie drugiego biura, w Moskwie. Skuteczne działania na lokalnym rynku sprawiły, że marka Tchibo szybko stała się rozpoznawalna w Rosji oraz osiągnęła pozycję jednej z kilku kluczowych na lokalnym rynku.

Rumunia

Tchibo pojawiło się na rynku rumuńskim w 2001 roku. W tej chwili sprzedajmy nasze produkty na terenie całego kraju poprzez rozwiniętą sieć sklepów detalicznych. Produkty marki Tchibo są obecne w każdym segmencie kaw palonych i rozpuszczalnych. Dodatkowo oferujemy konsumentom specjalnie skomponowane kawy dostosowane do lokalnych gustów.

Słowacja

Na terenie obecnej Słowacji Tchibo pojawiło się już w 1991 roku, wchodząc ze swoimi produktami na rynek byłej Czechosłowacji. Od momentu podziału na dwa odrębne państwa, Tchibo na Słowacji sprzedaje swoje produkty przy pomocy rozbudowanej sieci sprzedawców detalicznych. Od 1998 roku na Słowacji jest dostępna marka Eduscho.

Szwajcaria

Tchibo swoją ekspansję w niemieckojęzycznej części Szwajcarii rozpoczęło w 2001 roku. Początkowo oferta naszej firmy była dostępna wyłącznie przez Internet oraz rozprowadzane katalogi. Jednak w 2002 roku doprowadziliśmy do zwiększenia dostępności naszych produktów i otworzyliśmy pierwsze sklepy Tchibo w Lucernie, Winterthur i Bazylei.

Turcja

Tchibo w Turcji pojawiło się w 2006 roku, kiedy otworzyliśmy nasz pierwszy sklep w centrum handlowym Istanbul Cehavir – największym centrum handlowym w Europie. Udany debiut zachęcił nas do dalszego rozwoju sieci sklepów w tym kraju.

Węgry

Tchibo na Węgrzech zadebiutowało już w 1991 roku. Szybki rozwój sprzedaży oraz przejęcie marki Eduscho w 1997 roku pozwoliło naszej firmie osiągnąć pozycję lidera na węgierskim rynku kawy.

Wielka Brytania

Na terenie Wielkiej Brytanii Tchibo operuje na rynku HoReCa poprzez firmę Tchibo Coffee Service. Dzięki dynamicznemu rozwojowi TCS staje się coraz bardziej istotnym elementem całej grupy Tchibo.