Po pierwsze... ogłoszenie

Przeczytaj ogłoszenie rekrutacyjne uważnie i zastanów się czy stanowisko, o które chcesz się ubiegać spełnia Twoje oczekiwania a jednocześnie czy Ty jako kandydat spełniasz wymagania jakie stawia firma.

Pamiętaj, że jeżeli nie spełniasz któregokolwiek z twardych kryteriów lub brakuje Ci którejś ze wskazanych w ogłoszeniu umiejętności, Twoja aplikacja może zostać odrzucona.

Po drugie.. złożenie aplikacji

Ale…zanim wyślesz do nas swoją aplikację postaraj się jak najlepiej przygotować swoje CV i list motywacyjny. W życiorysie opisz swoje doświadczenia zawodowe, zdobyte wykształcenie, atuty, którymi chcesz się z nami podzielić. Przedstaw nam także swoje pasje i zainteresowania.

Pamiętaj, że jakość Twojego CV może Ci pomóc przejść do kolejnego etapu!

Po trzecie... rozmowa kwalifikacyjna

Jeśli przeszedłeś etap preselekcji pozytywnie, czeka Cię teraz rozmowa kwalifikacyjna, którą przeprowadzi z Tobą specjalista HR lub bezpośredni przełożony. Rekruter zada Ci pytania dotyczące Twojego doświadczenia zawodowego, wykształcenia, przebytych kursów, nabytych umiejętności i zainteresowań. Na rozmowie rekrutacyjnej możesz zostać poproszony o udział w scence/ symulacji działań, które mają ocenić Twoje kompetencje "miękkie". Celem spotkania jest sprawdzenie Twojej wiedzy, kompetencji, postawy a czasem i umiejętności. Wszystko zależy od stanowiska, o które się ubiegasz.

Drogi kandydacie Dział Personalny przygotował dla Ciebie poradnik, który pomoże rozwiać wątpliwości związane z procesem rekrutacji :-)
Poradnik dla kandydatów

Chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?
Jeśli tak, pamiętaj żeby się przygotować do spotkania. Poczytaj o firmie, przypomnij sobie profil stanowiska na które aplikujesz i przygotuj pytania jakie chciałbyś nam zadać – dzięki temu będziesz mógł się więcej dowiedzieć o potencjalnym pracodawcy.

Warto też żebyś zarezerwował sobie czas na spotkanie i miał pewność, że się nie spóźnisz. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że podchodzisz do całego procesu poważnie, tak jak my.

Jeśli wszystkie etapy przejdziesz pomyślnie, dołączysz do naszego zespołu :-)

Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna może przybierać różne formy i odbywać się w różnych miejscach. Wszystko zależy od stanowiska, o które się ubiegasz.

Tak na przykład drugi etap rekrutacji na stanowisko Dorady Klienta w sklepach odbywa się zazwyczaj w naszym Sklepie Tchibo, a rozmowę przeprowadza Kierownik Sklepu.

W przypadku ubiegania się o stanowisko Przedstawiciela Handlowego w terenie etap rozmowy kwalifikacyjnej może być podzielony na dwie części. Pierwsza to krótka rozmowa przez telefon, którą przeprowadza osoba z działu personalnego. Po pozytywnym wyniku przechodzisz do drugiej części, następuje spotkanie z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży, który podejmuje ostateczną decyzję w sprawie przyjęcia do pracy.


Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, możesz się z nami skontaktować!