Zrównoważona uprawa kawy – filiżanka po filiżance

Z Tchibo Cafissimo za jednym naciśnięciem przycisku rozsmakujesz się w kawie najwyższej klasy. Do naszych kapsułek Cafissimo wykorzystujemy wyłącznie kawę pochodzącą ze zrównoważonej uprawy. Oznacza to, że wraz z naszymi partnerami angażujemy się we wspieranie metod uprawy, które są przyjazne ekologii i społeczeństwu oraz w ochronę klimatu i środowiska naturalnego.
Dlaczego to robimy? Chcemy, abyście mogli rozkoszować się smakiem swojej ulubionej kawy nie tylko dzisiaj, ale i jutro. Zrównoważona uprawa kawy stwarza ku temu podstawę. W ten sposób możemy długoterminowo zapewnić najwyższą jakość. A dzięki temu również i Wy przyczyniacie się do ochrony środowiska i poprawy warunków życia ludzi z krajów pochodzenia naszej kawy.

Silny partner w zrównoważonej uprawie kawy

Aby móc zagwarantować kawę w 100% pochodzącą z upraw zrównoważonych, Tchibo bierze udział w licznych międzynarodowych kampaniach wspierających zrównoważoną uprawę kawy. Od 2012 roku wszystkie kawy z asortymentu Cafissimo pochodzą z plantacji, które odpowiadają wymogom - Rainforest Alliance Certified™ lub programu UTZ Certified. Z przyjemnością, po raz pierwszy w 2013 roku, możemy zaoferować Państwu edycję Grand Classé - w 100% poddaną niezależnej certyfikacji Fairtrade. Rozbudowa współpracy z tą organizacją to jeden z naszych głównych celów. Dzięki certyfikacji Fairtrade mają Państwo pewność, że nasza kawa w kapsułkach pochodzi w 100% z upraw zrównoważonych i gwarantuje niezwykły smak Cafissimo.

Zrównoważona uprawa kawy oznacza odpowiedzialny handel – dzisiaj i jutro

Z dumą prezentujemy 100% certyfikowanej kawy pochodzącej z uprawy zrównoważonej.

Kolejną, elementarną częścią systemu Cafissimo są ekspresy do kawy Cafissimo. Również tutaj odnieśliśmy sukcesy w zakresie poprawy nieszkodliwości dla środowiska i zużycia energii.

Cafissimo LATTE – doskonały ekspres na kapsułki. Poprzez automatyczne wyłączenie przechodzi już po 9 minutach w stan Stand-by, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska i energooszczędny.

W naszym wszechstronnie utalentowanym ekspresie do kawy Cafissimo CLASSIC czas gotowości do pracy został znacznie skrócony. Po 7 minutach urządzenie automatycznie przechodzi w tryb oszczędzania energii i zużywa w tym czasie jedynie 0,04 W/h.

Cafissimo Pure przełącza się w tryb gotowości już po dziewięciu minutach, dzięki czemu przyczynia się do oszczędzania energii, a tym samym ochrony środowiska naturalnego.

Cafissimo MINI jest również energooszczędny. Po dziewięciu minutach ekspres automatycznie wyłącza się.


W zakresie zrównoważonego działania wysokie wymagania stawiamy nie tylko naszej kawie i ekspresom do kawy, ale również naszym kapsułkom. Pełni optymizmu zakładamy, że również w tej kwestii w najbliższym czasie osiągniemy kolejny sukces.

Z Cafissimo za jednym naciśnięciem przycisku możesz rozkoszować się różnorodnością kaw pochodzących w 100% ze zrównoważonych upraw.