By móc oferować naszym Konsumentom najwyższą jakość kawy, zwracamy szczególną uwagę nie tylko na jej smak i aromat. Opowiadamy się jednocześnie za ochroną środowiska i za lepszymi warunkami życia dla rolników uprawiających kawę oraz dla ich rodzin.

Naszym celem jest, aby w niedalekiej przyszłości oferować jedynie kawę pochodzącą ze zrównoważonych źródeł. Tylko metody upraw, które są zgodne z normami ekologicznymi i społecznymi gwarantują, że wysokiej jakości kawa będzie w przyszłości dostępna dla naszych konsumentów.

Wsparcie plantatorów

Certyfikacja gospodarstw nie wystarczy, by odpowiedzieć na wyzwania stojące przed rynkiem kawy, dlatego współpracujemy z naukowcami, eksporterami i dystrybutorami, organizacjami standaryzacyjnymi, rządowymi i pozarządowymi. Z pomocą programu Tchibo Joint Forces!® chcemy nauczyć drobnych plantatorów, jak działać w sposób bardziej efektywny i zwiększyć swoją wydajność. Jeśli będą postrzegać uprawę kawy jako atrakcyjne źródło dochodu zwiększy się ich świadomość i gotowość do stosowania zrównoważonych metod upraw.

Współpraca z organizacjami normalizacyjnymi

Aby osiągnąć wyznaczony cel współpracujemy ze wszystkimi znanymi na świecie organizacjami standaryzacyjnymi. Są to obecnie Rainforest Alliance, Fairtrade, UTZ Certified oraz organizacje stojące za ekologicznym znakiem Bio, bazującym na unijnych regulacjach. Wykorzystujemy podstawowy standard 4C (Common Code for the Coffee Community), by zrzeszać rolników i budować ich świadomość dotyczącą zrównoważonych upraw kawy.

Ochrona środowiska w celu osiągnięcia najlepszej jakości

Kawa jest cennym surowcem. Żyzna gleba, czysta woda i odpowiednie warunki klimatyczne mają kluczowe znaczenie dla jej jakości i ilości. Często wiedza na temat przyjaznych dla środowiska metod upraw jest ograniczona. Jesteśmy więc współzałożycielem Inicjatywy Coffee & Climate, która zajmuje się w szczególności zmianami klimatu i możliwie najbardziej optymalną adaptacją rolników uprawiających kawę do lokalnych skutków tych zmian.

Projekty edukacyjne w krajach pochodzenia kawy

Plantatorzy i ich rodziny są często narażeni na działanie trudnych warunków społecznych. Od 2011 roku Tchibo we współpracy z wybranymi partnerami realizuje projekty w Gwatemali mające na celu poprawić warunki życia w krajach, z których pochodzi nasza kawa.

W 2015 roku nawiązaliśmy współpracę z największą światową organizacją na rzecz praw dzieci Save the Children, aby wspierać dzieci i młodzież w Tanzanii, gdzie zaprojektowaliśmy szereg praktycznych i zawodowych zajęć fakultatywnych, aby przygotować 3000 uczniów do zmian związanych z rozpoczęciem aktywności zawodowej.


Fakty i dane

• Ponad 40% naszych kaw pochodziło w 2015 roku ze zrównoważonych upraw.
Około 30 000 plantatorów kawy wzięło udział w kursach szkoleniowych w Ameryce Centralnej i Południowej, Afryce Wschodniej oraz Azji w ramach programu Tchibo Joint Forces!®.
Od 2009 r. korzystamy wyłącznie z kaw ze zrównoważonych upraw przygotowując kawy w barach kawowych Tchibo. Od 2012 r. kawy Tchibo Privat Kaffee oraz kawy do kapsułek Tchibo Cafissimo wykorzystują certyfikowane w 100% ziarna kawy.

Do dnia dzisiejszego ponad 2000 dzieci znalazło opiekę w dwunastu domach pomocy dzieciom w regionach Huehuetenango i Chiquimula w Gwatemali.