Każdego tygodnia zaskakujemy naszych klientów nową, tematyczną kolekcją z produktami użytkowymi. Podczas produkcji naszych artykułów zwracamy uwagę nie tylko na najwyższą jakość, opowiadamy się również za przestrzeganiem i poprawą standardów społecznych i środowiskowych.

Odpowiedzialność społeczna i ekologiczna

Jesteśmy przekonani, że osiągnięcie sukcesu przez przedsiębiorstwo nie może odbywać się kosztem człowieka i środowiska naturalnego. Dlatego też wyznaczyliśmy sobie cel nieustannej poprawy warunków pracy w fabrykach, które wytwarzają produkty dla Tchibo.


Społeczny Kodeks Postępowania i doskonalenie zawodowe

Nasz „Społeczny i Środowiskowy Kodeks Postępowania” obejmujący program szkoleniowy WE został przyjęty w 2007 roku. Wspieramy w nich producentów w celu osiągnięcia przez nich długotrwałej poprawy warunków pracy w fabrykach. Program ten łączy ze sobą kierowników i pracowników z naszymi nabywcami, aby wspólnie opracowywać i wdrażać plany działania na rzecz poprawy warunków pracy w fabrykach. Obecnie 323 producentów wzięło udział w badaniach kwalifikacyjnych lub ukończyło program WE.

Zaangażowanie w ochronę przeciwpożarową

Aby sprostać wyzwaniu, jakim jest brak ochrony przeciwpożarowej w Bangladeszu, Tchibo jako druga na świecie firma podpisała w 2012 roku porozumienie na rzecz ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa budynków, które powstało z inicjatywy wiodących związków zawodowych i organizacji pozarządowych. Od maja 2013 roku porozumienie zostało podpisane przez około 150 międzynarodowych firm z branży odzieżowej.

Program "Detox"

Organizacja ochrony środowiska Greenpeace uruchomiła swój program „Detox” w 2011 r., aby zwrócić uwagę na korzystanie ze szkodliwych chemikaliów w przemyśle włókienniczym. W październiku 2014 r. podpisaliśmy program „Detox” dołączając tym samym do wielu innych, międzynarodowych firm handlowych i zobowiązaliśmy się do zaprzestania użycia szkodliwych chemikaliów w naszych fabrykach włókienniczych do 2020 r.

Drewno i bawełna ze zrównoważonych źródeł

Tekstylia, ławki ogrodowe i stoły - wiele naszych produktów jest wykonanych z drewna lub bawełny. Oferowane przez nas produkty muszą spełniać szereg wymagań: muszą być solidnie wykonane, trwałe i odpowiadać aktualnym trendom. Dla naszych klientów wysoka jakość produktów Tchibo oznacza także, że cenne surowce pochodzą z odpowiedzialnych źródeł.
Do produkcji mebli ogrodowych z drewna twardego wykorzystujemy jedynie drewno z certyfikatem FSC®, które pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony ekologicznie i społecznie. Chcemy stale zwiększać udział tekstyliów z bawełny uprawianej w sposób zrównoważony. W 2015 roku, około 80% naszych tkanin z bawełny (lub z dodatkiem bawełny) zostało wyprodukowane z bawełny uprawianej w sposób zrównoważony. Współpracujemy przy tym z partnerami, którzy podejmują na całym świecie działania na rzecz zmiany sposobu produkcji bawełny z konwencjonalnego na odpowiedzialny.

Projekty edukacyjne w krajach pochodzenia bawełny

Wiele naszych tkanin z bawełny (lub z dodatkiem bawełny) pochodzi z Afryki. Dlatego jesteśmy członkami inicjatywy „Cotton made in Africa” i wspieramy działania mające na celu pomoc afrykańskim rolnikom uprawiającym bawełnę poprzez kupowanie ich bawełny i projekty edukacyjne w Beninie i Zambii.

 

Fakty i dane:

W roku 2015 zawartość ubrań Tchibo zawierających ekologiczną bawełnę stanowi 80% – to prawie dwa razy tyle, co w roku 2012. W związku z tym rynek bawełny ekologicznej wymienia firmę Tchibo jako czwartą na świecie na liście najszybciej rozwijających się firm w zakresie przejścia z bawełny tradycyjnej na ekologiczną.

Firma Tchibo uzyskała certyfikat GOTS w roku 2014, a w roku 2015 po raz pierwszy wprowadziła do oferty tekstylia z certyfikatem GOTS.

Około 40% naszych drewnianych i papierowych produktów otrzymało certyfikat według ścisłych wytycznych Forest Stewardship Council® (FSC®).

• W ramach naszych działań pod egidą Cotton made in Africa (CmiA), od 2010 r. otworzyliśmy pięć nowych szkół w zachodnioafrykańskim państwie Benin i dostarczyliśmy 10 000 podręczników oraz 30 000 mundurków szkolnych. Dzięki temu zapisy do szkół w tym obszarze wzrosły z 8,2% do 80%.